FYKOSÍ FYZIKLÁNÍ a FYZIKA 007

přidáno: 24. 2. 2017 6:25, autor: FYZIKA 007   [ aktualizováno 27. 2. 2017 0:28 ]

Fykosí fyziklání je tradiční soutěž maximálně 5členných družstev středoškoláků, kteří se zajímají o matematiku a fyziku. Jejich úkolem je v daném časovém limitu získat za řešení úloh co nejvíce bodů. Letošní 11. ročník se konal 17. února 2017 a tradičními organizátory byli studenti MFF UK v Praze, kteří organizují FYzikální KOrespondenční Seminář. FYZIKA 007 měla tentokrát zastoupení ve třech kategoriích.

V nejstarší kategorii A (čtvrté ročníky SŠ) nás reprezentovalo družstvo TEAAM ve složení Anička Vobecká, Adam Konopiský, Emil Jiří Tywoniak z oktávy, které doplnila Tereza Bělohradská ze 4.A. Tým získlal 71 bodů a ve své kategorii obsadil 24. místo ze 44 přihlášených družstev, což je velmi dobrý výsledek, neboť se jedná o nejstarší kategorii a konkurence z celé republiky byla veliká.

V kategorii B (3. ročníků SŠ) nás reprezentovali studenti septimy ve složení Richard Fleischhans, František Helebrand, Jonáš Vlasák a Dominik Starý, které ve startovní listině najdete pod názvem Protoni 007. I toto družstvo si vedlo velmi dobře a ve své kategorii se umístilo na nádherném 12. místě se ziskem 84 bodů. Celkem v této kategorii bojovalo (počítalo úlohy) 33 týmů.

Posledním zástupcem byl tým BrainPower, který tvořili studenti Přemysl Pilař, Kristián Matuštík a Michal Jůza ze sexty, které posílili Honza Cháb z 2.A a Ondřej Kubánek z kvinty. I tento tým si nevedl při své premiéře vůbec špatně, získal 59 bodů a umístil se ze 42 týmů ve své kategorii C na pěkném 18. místě.

Všem jmenovaným děkuji za účast v soutěži a věřím, že družstva septimy a sexty se akce zúčastní i v příštím roce.
Petr Brabec